O Fundacji

Fundacja Polskiej Sztuki Nowoczesnej, założona jesienią 1985 roku, jest jedną z pierwszych niezależnych instytucji typu non-profit działających na polu kultury i sztuki. Promuje i wspiera utalentowanych artystów, których działalność przyczynia się do rozwoju sztuki współczesnej. Ponadto Fundacja wspiera także artystów niezależnych w państwach Europy Środkowo-Wschodniej i prowadzi wymianę twórców z całego świata.

W 2012 roku Fundacja otworzyła Dom Kereta, w ramach którego prowadzony jest program rezydencji artystycznych.

We wrześniu 2016 została otwarta przestrzeń sztuki współczesnej Biuro Wystaw, której pomysłodawcą i organizatorem jest Fundacja Polskiej Sztuki Nowoczesnej.

W ramach Fundacji od 2007 do 2017 roku działała Galeria aTAK, która od 2016 roku znajduje się pod adresem Foksal 11, lokal 4.

W ramach swojej działalności statutowej Fundacja organizuje lub współorganizuje wystawy indywidualne i zbiorowe w kraju i zagranicą, a także warsztaty i projekty o tematyce architektonicznej i artystycznej skierowane do szerokiej publiczności.

Lokal przy ul. Krakowskie Przedmieście 16/18 jest wykorzystywany na cele kulturalne przez Fundację Polskiej Sztuki Nowoczesnej dzięki pomocy Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy.