Dom Kereta

Dom Kereta jest to instalacja artystyczna znajdująca się na skrzyżowaniu ulic Chłodnej i Żelaznej na warszawskiej Woli. Ma formę insertu pomiędzy dwoma budynkami reprezentującymi różne epoki w historii Warszawy. Architektoniczny projekt Jakuba Szczęsnego mimo swoich miniaturowych rozmiarów (w najwęższym miejscu ma zaledwie 72 cm szerokości, a jego całkowita powierzchnia to 14 m. kw.) jest autonomicznym i w pełni funkcjonalnym miejscem do mieszkania i pracy twórczej. Symbolicznym lokatorem Domu jest izraelski pisarz, Etgar Keret, który patronuje tej przestrzeni. Nieodłączną częścią projektu jest program rezydencyjny, w ramach którego do Polski przyjeżdżają twórcy z całego świata.

Więcej: www.domkereta.pl

Informacje o zwiedzaniu Domu Kereta są dostępne pod adresem oferta.fundacjapsn.pl