Koncert Daniela Zorzano

Daniel Zorzano (viola da gamba), “La Musique Barroque Pour Le Viole”

Biuro Wystaw Fundacji Polskiej Sztuki Nowoczesnej zaprasza na recital muzyki barokowej w wykonaniu Daniela Zorzano, mistrza violi da gamba.

W repertuarze:

Karl Friedrich Abel (1723–1787)
– Prelude (re mineur)
– Tempo di menuet (re majeur)

Mr. De Machy (1685–1692) (première) suite en re mineur
– Prelude
– Allemande
– Sarabande
– Sigue

Mr. de Sainte Colombe (s. XVII) Suite en re mineur
– Prelude
– Chaconne

Mr. de St. Colombe le Fils (s. XVII)
– Fantaisie en rondeau (sol mineur)

G. Ph. Telemann (1681–1767)
(re majeur)
– Andante
– Vivace

Mr. de Caix D’Hervelois (1670/80–1760)
– Plainte (do majeur)

T. Hume (?–1645)
– Harke, harke (sol mineur)
– A Polish vilanell (re mineur)

Claudio Monteverdi (1567–1643)
– Si dolce è il tormento (improvisation and arrangement by Daniel Zorzano)

M. Marais (1656–1727)
– Les voix humaines (re majeur)
– La Badinage

Daniel Zorzano (1974–)
– La Elena

Daniel Zorzano urodził się w Meksyku, ukończył studia w klasie violi da gamba oraz violone (kontrabas) w Koninklijk Conservatorium w Hadze pod kierunkiem Wielanda Kuijken’a, Margaret Urqhart i Philippe’a Pierlot’a, oraz w Conservatoire National Supérieur de Musique et Danse w Lyonie w klasie violi da gamba Marianne Muller. Producent i DJ prezentujący swoje sety oraz live acty m.in w Warszawie, Berlinie i Meksyku. Muzyk i organizator projektów artystycznych. Współzałożyciel Artist Kollective KICK PERFECT.
Koncertuje jako instrumentalista i solista z takimi zespołami jak Elyma (Gabriel Garrido), L’Arpeggiata (Christina Pluhart), La Sphera Armoniosa (Mike Fentross), Capella Confluentes (Jorn Andresen), Capella Mediterranea (Leonardo Garcia Alarcon) na festiwalach muzyki dawnej i projektach w Europie oraz w Meksyku. Ostatnio dokonał nagrania kompletnego dzieła Claudio Monteverdiego “Selva morale e spirituale” oraz ”Corpus Christi a Cusco” dla Ambronay z zespołem ELYMA oraz z L’Arpeggiata “Rapresentatione de Anima e di Corpo”.

Wykonanie Allegro w D-moll WKO 208 Carla Friedricha Abela:
klik

bilety: 20 pln