Henryk Berlewi 1.

14 lutego 2017 minęło 40 lat od otwarcia pierwszej prywatnej galerii w powojennej Polsce – Galerii PN / Galerii Piotra Nowickiego, która znajdowała się do lat 2000. w Pawilonie nr 5 przy ul Nowy Świat 26 w Warszawie.

Prezentacja prac Henryka Berlewiego jest ostatnią wystawą organizowaną w Galerii Piotra Nowickiego przy ulicy Wierzbowej 9 w Warszawie.

Wystawa jest pożegnaniem z galerią, a także podziękowaniem za wszystkie lata działalności Galerii PN / Galerii Piotra Nowickiego. Będzie ogromnie miło nam zobaczyć Państwa na tym wyjątkowym dla nas wydarzeniu!

••

Henryk Berlewi (1894-1967) był malarzem, grafikiem, typografem, teoretykiem i krytykiem sztuki. W jego twórczości pojawiają się prace zarówno ekspresjonistyczne, jak i stworzone w duchu konstruktywizmu i suprematyzmu. Był jednym z ważniejszych przedstawicieli awangardowej abstrakcji geometrycznej w Polsce, członkiem grupy „Blok”, wybitnym grafikiem i typografem.

otwarcie wystawy:
14 września 2017, czwartek,